Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku spędzimy je, podróżując własnymi samochodami. Przemieszczać będziemy się nimi zarówno po Polsce, jak i Europie, odwiedzając topowe destynacje wakacje np. Chorwację, Włochy, Węgry. Aby przemieszczać się na tak długich trasach, potrzebny jest wygodny samochód. Jak taki wybrać? Jakie auta będą tymi najlepszymi na wakacje?

Wygoda i przestronność w czasie podróży

Podróż na długich trasach może być uciążliwa zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.  To, dlatego tak ważny jest samochód, którym wyruszy się na wakacje na drugi koniec Polski czy zagranicę. Na wygodę i komfort pojazdu trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim, jeśli na wypoczynek wybiera się z liczną rodziną. W takiej sytuacji przy wyborze samochodu trzeba uwzględniać nie tylko potrzeby kierowcy, ale i pasażerów – również tych najmłodszych. Co więcej, pojazd na długie trasy powinien mieć zupełnie inne walory niż kompaktowe auto miejskie. Jakie? Przemierzając długie kilometry, przydatny będzie pojemny bagażnik, zaawansowane systemy bezpieczeństwa w samochodzie, wygodne i ergonomiczne fotele z możliwością wentylacji lub ogrzewania. Komfort jazdy zapewnią również rozbudowane systemy multimedialne. Dzięki nim kolejne kilometry będzie można pokonywać, słuchając muzyki, audiobooków czy podcastów, a najmłodszym podróżnikom włączyć bajkę.

Poszukiwanie takich wygód w podróży sprawia, że wybierając auto na wakacje, zazwyczaj nasz wzrok kierujemy na samochody rodzinne i solidne. Do takiego grona zalicza się dostępne na https://centrumwroclaw.pl/vw/ Volkswageny w rozmiarze XL, czyli Touran oraz Sharan. Komfort jazdy nimi zapewnia przestronny bagażnik z pasami zabezpieczającymi na bagaże oraz 3 rzędy siedzeń, dzięki czemu w podróż można wybrać się 7 -mio osobową rodziną. Fotele w tych Volkswagenach mogą pochwalić się również wysoką ergonometrią, która przejawia się podparciem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz elektroniczną regulacją. Rodziny docenią również fakt, że w modelach tych pojawia się jeden lub dwa zintegrowane foteliki dziecięce dla maluchów powyżej 3 roku życia. Natomiast fani pięknych widoków i podróży z wiatrem we włosach pokochają model Sharan za panoramiczny dach.

Napęd 4×4 na trudniejsze trasy

Wakacje to nie tylko podróż utartymi szlakami i autostradami. Jeśli chcesz wyjechać poza nie i poznać mniej znane miejsca, potrzebujesz samochodu z napędem 4×4. Dzięki niemu pokonasz nawet najtrudniejsze trasy i możesz nam wierzyć na słowo – przeżyjesz wakacje marzeń. Na szutrowe drogi wyjechać możesz modelem Tiguan oraz Allspice. Obydwa samochody mogą pochwalić się dużym bagażnikiem, w którym zmieści się wszystko, co potrzebne do odpoczynku w górach, nad jeziorem czy morzem. Wybierając się na wakacje w dużym gronie, postaw na Volkswagena Allspice, który znajduje się siedem foteli, standardowe 5 miejsc zajdziesz w Tiguanie. Obydwa modele dostępne są natomiast w wersji z napędem na przednią oś lub na cztery koła 4MOTION. Do aut możesz również przyczepić przyczepę o masie od 2200 do 2500 kg.

Jeśli wybierasz się w mniej wymagającą podróż, do garażu zaproś Volkswageny w wersji Variant, czyli kombi. Ich zaletą jest to, że sprawdzą się zarówno na standardowej trasie, jak i tej trudniejszej. Volkswagen Golf Variant oraz Volkswagen Passat Variant to ulubione modele lubiących niestandardowe podróże. Pochwalić mogą się one niskim zużyciem paliwa.

Systemy na dalsze i dłuższe podróże

Podróżowanie na długich, trudnych i nieznanych trasach to wyzwanie dla każdego, nawet najlepszego kierowcy. Aby z wakacji wrócić całym i zdrowym, warto na wyjazd zabrać auto, które będzie nas wspomagać podczas jazdy. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz zaawansowana technologia powinna ochraniać zarówno kierowcę, jak i pasażerów.

Na wielokilometrowych trasach obowiązkiem jest auto z poduszkami powietrznymi. W te wyposażone są wszystkie Volkswageny na dalekiej trasie. Oprócz tego ich ekwipunkiem są inteligentne oprogramowania, które wesprą cię podczas cofania, przy niezamierzonej zmianie pasa, ruszania pod górę, na śliskich drogach. Zaletą Volkswagenów na wakacje jest również aktywny tempomat zbliżeniowy. Pozwalają one utrzymać żądaną prędkość, a jednocześnie dostosowują ją do sytuacji na drodze. To rozwiązanie zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę kierowania. Tak wyposażony, możesz więc jechać, gdzie tylko wzrok Cię poniesie i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.