W pracy, najbardziej kochamy urlopy. Przynajmniej większość z nas. Wakacje zaczynamy więc planować z reguły już po powrocie z urlopu. Jest to przeważnie ta jedna, jedyna szczęśliwa myśl, która pozwala nam przetrwać pierwsze dni w pracy po słodkim lenistwie. Powrót do rzeczywistości zawsze jest bowiem bolesny. Tak czy inaczej, samo zaplanowanie, gdzie i kiedy wyjedziemy, nie wystarcza. Zaplanować trzeba zdecydowanie więcej i bardziej drobiazgowo. Nigdzie nam się nie śpieszy, mamy na to cały rok. Nauczone doświadczeniami, doskonale wiemy, jaką garderobę trzeba zgromadzić przed kolejnym wyjazdem.

            Kostiumy kąpielowe to oczywiste must-have. Z reguły po jednym sezonie, od słonej wody, częstego prania i ekspozycji na promienie słoneczne, tracą kolor a sam materiał nie jest już tak idealnie gładki. Taki strój kąpielowy na kolejnych wakacjach może nam posłużyć jako ten awaryjny, na wszelki wypadek. Nie można również zapominać,  że moda plażowa się zmienia i to co było modne jednego lata, w kolejnym może być już passe. W dodatku, z roku na rok nasza figura może pozostać idealna ale skóra niekoniecznie.

Bikini można założyć nawet jeśli mamy kilka kilogramów więcej, ale nie wtedy, gdy na skórze zaczynają się nieprzyjemne zmiany typu rozstępy czy widoczna utrata elastyczności. Czasem jest tak, że po jednym sezonie musimy się pożegnać z ukochanym strojem i kupić kostium jednoczęściowy, który jednak pewne mankamenty ukryje.

Stroje kąpielowe 2019, te najbardziej modne, to na szczęście właśnie jednoczęściowe wzbogacane o efektowne dodatki. Wszelkie mankamenty można więc ukryć pod sukienką plażową, pareo lub spódniczką. Do odwrócenia uwagi od drobnych mankamentów mamy również wszelkie błyszczące elementy stroju lub biżuterię. Tak, to znowu jest modne, pod warunkiem, że nie idziemy w przesadę. Pamiętajmy, dodatki dobieramy tak, żeby wyglądać zmysłowo a nie jak błyszcząca choinka świąteczna. Oczywiście, na zaplanowanie wakacji mamy kilka miesięcy w czasie, w którym możemy również zadbać o skórę, a wtedy naszym strojem kąpielowym wciąż może być ukochane bikini. Jakie stroje kąpielowe są najmodniejsze w 2019 roku? To wciąż zabawa kolorem i fakturą. Staniki w jasnych barwach, z marszczeniami materiału, co optycznie powiększa biust, do tego bardziej stonowane figi, głównie w ciemniejszym kolorze niż góra. Dodatki do bikini właściwie nie są potrzebne, lecz jeśli już, to warto zainwestować w seksowną sukienkę plażową lub zwiewne pareo. Biżuteria –  bardziej kolorowa niż błyszcząca. Posiadając bowiem figurę pozwalającą na założenie bikini, więcej nie potrzeba.