Pomimo że lato trwa w najlepsze, warto już teraz zaplanować zimowy wyjazd na narty. Wcześnie wykonana rezerwacja pozwala uzyskać korzystniejsze ceny i łatwiej znaleźć wolne miejsca w kurortach, które nas interesują. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, infrastrukturę dostępną na stokach, a także różnice cenowe, coraz więcej osób decyduje się na zagraniczny wyjazd na narty. Tu jednak pojawia się pytanie o to, a jakim środkiem transportu wybrać się w taką podróż. Samochód z wypożyczalni wydaje się być idealnym wyborem. Dlaczego?

Wybierz idealny samochód na wyjazd na narty

Kilkudniowy lub dłuższy wyjazd na narty, wymaga zabrania ze sobą odpowiedniej ilości sprzętu. To między innymi narty, kijki, kaski, buty, kombinezony. Do tego należy dodać odzież normalna, kosmetyki, a także rzeczy osobiste. Oznacza to, że bagaż jednej osoby może składać się z dwóch pokaźnych toreb lub walizek. Pomieszczenie ich w małym samochodzie osobowym jest możliwe, ale może również negatywnie wpływać na komfort podróżowania i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego wygodniej jest na taki wyjazd wypożyczyć samochód z wypożyczalni.

Jakie powinno być auto z wypożyczalni na wyjazd na narty?

• Przestronne – jeśli na wyjazd wybierają się 3 lub więcej osób, wypożyczony samochód powinien być duży i wygodny. Ilość miejsca w jego kabinie powinna zapewniać wygodę i bezpieczeństwo podróżowania na długim dystansie.

• Pojemne – istotna również jest pojemność bagażnika. Powinna pomieścić wszystkie torby i walizki uczestników wyprawy. Pod tym względem bezkonkurencyjne są samochody w nadwoziu kombi i van. Mogą one pomieścić naprawdę dużą ilość bagażów, jak również luzem umieszczanych w nim przedmiotów.

• Dostosowane – część samochodów już na etapie projektowania jest wyposażona w dedykowane rozwiązania, ułatwiające transportowanie nart. Jedno z nich to opuszczany element oparcia tylnej kanapy. Dzięki temu można przewozić narty wewnątrz samochodu, nie narażając ich na zabrudzenie.

• Bagażnik dachowy – wiele wypożyczalni samochodowych przed zimą montuje w swoich pojazdach dachowe bagażniki na narty. Robią to dla wszystkich osób, które kochają sporty zimowe i często wyruszają na narty.

• Łańcuchy śniegowe – wyruszając w nieznane strony zimą, warto być przygotowanym na trudne warunki drogowe. Część dróg może być dostępna do pokonania wyłącznie przez samochody z łańcuchami śniegowymi. Dobrze jest się upewnić, czy wypożyczalnia może wyposażyć samochód w łańcuchy. Komplet składa się z 4 sztuk. Zanim wyruszymy w trasę, warto „na sucho” przećwiczyć ich zakładanie w sprzyjających warunkach. Dzięki temu ubranie łańcuchów na koła w zimowej aurze będzie szybsze i łatwiejsze.

Przed wyjazdem sprawdź limit kilometrów

Planujesz daleką podróż? Kilkaset kilometrów do pokonania w jedną stronę? Zanim wypożyczysz samochód, sprawdź czy jest on objęty limitem kilometrów. Służy to nadmiernemu zużywania samochodu. Pamiętaj o tym, że limity kilometrów sumują się. Jeśli dzienny limit wynosi 100 kilometrów i wypożyczasz samochód na 7 dni, do dyspozycji masz łączny limit 700 km.

Źródło: CKCORP

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.