Berlin jest stolicą Niemiec i jest jej największym miastem. Ponieważ zachodnia i wschodnia część Berlina została oddzielona od 1949 do 1989 roku, Berlin jest jednym z najbardziej zróżnicowanych miast w Unii Europejskiej. Miasto położone jest nad rzeką Havel i Spree, w otoczeniu Brandenburgii. Berlin ma około 3 i pół miliona mieszkańców.

Miasto jest ważnym elementem ekspansji Unii Europejskiej i jest kulturalnym i politycznym centrum kraju. Miasto Berlin jest dobrze znane ze swoich uniwersytetów, a także muzeów i placówek badawczych. Berlin został założony w XIII wieku po tym, jak ludy germańskie osiedliły się na ziemi, która niegdyś była terenem słowiańskim.

Berlin jest bez cienia wątpliwości sercem Niemiec, miasta, które określa Niemcy i ich kulturę. Mimo że Mur Berliński upadł, miasto jest nadal podzielone, a wschodni Berlin jest nieco zaniedbaną częścią miasta.

Berlin to świetne miasto do odwiedzenia o każdej porze roku, ale pogoda jest najlepsza między majem a wrześniem. Miasto jest bardzo ruchliwe w okresie letnim, ale jest to doskonały czas dla tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o atrakcje, Berlin jest miastem, które ma coś dla każdego.

Ci, którzy lubią chodzić do muzeów, znajdą wielu w Berlinie. Ci, którzy lubią historię, będą chcieli odwiedzić Bramę Brandenburską, która kiedyś była żelazną granicą między Wschodnim i Zachodnim Berlinem. Jest to jeden z najczęściej fotografowanych regionów Niemiec.

Jeśli chodzi o wyżywienie, Niemcy mają dość prostą tradycyjną kuchnię. Większość niemieckich dań składa się z mięs i ziemniaków. Mimo to w Berlinie można znaleźć wiele różnych rodzajów żywności. Niemcy to dość drogie miasto, w którym łatwo wydać dużo pieniędzy.

Jeśli skorzystasz z biletu kolejowego, aby obejść i przygotować własne posiłki, możesz być w stanie pozostać w Berlinie za 50 euro dziennie. Ci, którzy zdecydują się na pobyt w hotelach średniej klasy i korzystają z transportu publicznego, mogą spodziewać się wydania 100 euro dziennie.

Większość restauracji i innych placówek pobiera opłatę za usługi, a jeśli chcesz, możesz je przekazać dodatkowo, choć nie jest to oczekiwane. Podczas gdy wiele dużych zakładów przyjmuje karty kredytowe, większość Niemiec nadal jest społeczeństwem opartym na gotówce.