Przyznaj. Zanim odbyłeś pierwszy rejs, twoje myśli o statkach wycieczkowych i wakacjach na rejsach składały się z retrospekcji do rejsów Love Boat. Rejs dotyczył słonecznych, tropikalnych miejsc, takich jak Bermudy, Meksyk i Hawaje.

Ponieważ podróżowanie statkiem jest bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki przystępnej cenie można nie tylko jechać do tych słonecznych miejsc, ale także do bardziej nietypowych portów, takich jak Hongkong, Alaska, Norwegia i Amazonka.

Mimo to dużo jazdy odbywa się w ciepłe dni. Karaiby to jedno z najpopularniejszych miejsc dla pierwszych cruiserów. Wśród miejsc do wyboru są Bahamy, Portoryko i Wyspy Dziewicze. Istnieje również Dominikana, Jamajka i Kajmany. Zazwyczaj statki wycieczkowe płynące na Karaiby pływają z portów wzdłuż wschodniego wybrzeża USA, a także na Florydzie. To samo dotyczy pięknego Bermudy.

Ludzie mieszkający na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych często podróżują na Hawaje i wyspy. Głównym celem niektórych wczasowiczów jest po prostu zobaczyć czarne, piaszczyste plaże Punaluu. Fajne rejsy po Alaskan są nie tylko ze względu na zabytki, ale także z powodu fajnych wycieczek, które można podjąć. Pasażerowie mogą wpatrywać się w lodowce albo lądem, helikopterem, albo nawet pieszą wycieczką z przewodnikiem. Mogą łowić ryby łososia lub przeżyć historię gorączki złota w niektórych portach Alaski. Te rejsy oferują również trochę dzikich zwierząt w tym procesie. Pasażerowie znani są z tego, że rozpoznają humbaki, łosie, rosomaki, lwy morskie i niedźwiedzie.

Jeśli jest zima w Stanach Zjednoczonych, możesz założyć, że weterani krążowników mogą udać się do miejsc w Ameryce Południowej, takich jak Rio de Janeiro czy Buenos Aires, aby spędzić letnie sezony w egzotycznym miejscu. Niektórzy bardziej odważni mogą zdecydować się na rejs po Amazonii lub wybrać rejs na Wyspy Galapagos.

Ocean Indyjski może odwołać się do niektórych z myślą o mniej skomercjalizowanych portach. Niektóre z tych portów obejmują wyspy afrykańskie, takie jak Madagaskar, Seszele i Wyspy Spice. Dodatkowo możesz nawet przedłużyć swoje wakacje, aby dołączyć do safari kenijskiego.

Morze Śródziemne zaprasza do krążowników, którzy są miłośnikami historii. Niektóre z miejsc bogatych w historię to Włochy i ruiny Rzymu, w tym Koloseum. Grecja jest kolejnym popularnym miejscem śródziemnomorskim przesiąkniętym historią. Wyspy Korfu i Krety są często zawarte w rejsie greckim. Zwiedzanie innych części Europy jest koniecznością dla tych, którzy szukają podróży w czasie. Od szkockich zamków po łacińskie smaki Barcelony, Hiszpanii, jest coś dla każdego.

Decyzja o tym, gdzie iść, jest jedną z najtrudniejszych części podróży rejsowych. Dla wielu z nas budżet decyduje, dokąd możemy pójść. Chcesz ciepłe, słoneczne miejsce lub fajny rejs na Alaskę? Bez względu na to, co mówi Twój portfel, są fantastyczne miejsca docelowe.