Jeśli jesteś nieczęstym podróżnikiem, możesz potrzebować kilku wskazówek, które pozwolą żonie cieszyć się podczas podróży samolotem po całym świecie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z opłat za przejazd, które mogą mieć miejsce w związku małżeńskim. Od czasu do czasu Twoje podróże doprowadzą Cię do miejsca, w którym chciałbyś wziąć udział. Możesz obsługiwać klientów w pobliżu twoich lub twoich żon domowych domów dziecka, możesz odwiedzić miejsce docelowe, w którym zawsze pragnęła być, może po prostu chcieć spędzić trochę czasu z tobą.

Po podjęciu decyzji, że małżonek przejdzie do następnej podróży służbowej, należy zapoznać się z polityką dotyczącą podróży służbowych. Wiele firm ma dość luźne zasady dotyczące podróży małżeńskich. Może się jednak zdarzyć, że będziesz musiał odebrać różnice w kosztach pokoju hotelowego dla drugiej osoby. Większość firm jednak wyraża tę opłatę, jeśli jesteś z nimi w dobrych stosunkach.

Tak więc zakwaterowanie jest ustalone, co pozostało, aby spełnić oczekiwania żony, więc prawdopodobnie będziesz musiał dokonać pewnych korekt w swoich planach podróży. Jeśli nie pracujesz dla firmy, która jest o wiele bardziej progresywna niż ta, którą widziałem wcześniej, zdobędziesz kartę na podróż swojej żony. Zacznij więc przeglądać witryny takie jak http://www.travelblogger.info i przeglądaj ceny podróży, które oferują. Poprzez wcześniejsze badanie masz możliwość obniżenia znacznych kosztów z rachunku.

Te wczesne badania pozwolą Ci również odpowiednio zaplanować wizyty i spędzić czas z obawami dotyczącymi podróży. Zawsze sprawdzaj wszystkie lokalizacje przylotów, aby uzyskać najtańsze bilety. Świetnym tego przykładem był mój współpracownik, który został poproszony o wyjazd do Niemiec w celu przeprowadzenia analizy problemu. Jego małżonka podjęła decyzję wykonawczą, że zamierza wyjechać również do Niemiec. Po obejrzeniu biletów z lokalnego lotniska do Frankfurtu (typowy punkt lądowania) stwierdził, że bilety kosztują nie mniej niż 5000 zł. Rozmawiał ze mną i zasugerowałem, żeby spojrzał na Międzynarodowy Port Lotniczy w Berlinie. Suma za bilet spadła do 1800 zł.

Teraz musiał usunąć tę zmianę planów z naszym szefem, ponieważ zwiększył on czas prowadzenia pojazdu na ziemi o 1 godzinę. Ale 1800 zł, które zaoszczędził na podróżach samolotowych, więcej niż wynagrodziły wydłużony czas jazdy samochodem.

Mówiąc o samochodzie. Upewnij się, że małżonek znajduje się na umowie wynajmu samochodu i jest ubezpieczony. Jeśli twoja żona jest taka jak moja, nie będzie szczęśliwa, zamknięta w hotelu, kiedy będziesz w ośrodku przez cały dzień. Ona będzie chciała się wydostać w ciągu dnia. Sprawdzenie tego drobnego punktu pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i pogorszyć sytuację.

Ostatnim problemem jest karta dań. Bądź wyjątkowo ostrożny i dokładnie badaj swoją politykę korporacyjną. Zazwyczaj będzie można odebrać śniadanie z pokoju na konto firmowe dla żony. Jest jednak mało prawdopodobne, że będziesz w stanie wydać na lunch i kolację posiłki. W rzeczywistości widziałem jednego dżentelmena zwolnionego z tego konta. Teraz miał inne problemy, ale to jest polityka korporacyjna, którą złamał, która osiągnęła różowy poślizg.

Krótko mówiąc, musisz zbadać, gdzie podróżujesz, musisz zbadać, kiedy zamierzasz podróżować, i musisz dokładnie przyjrzeć się swojej polityce podróży służbowych i niczego nie zakładać. Korporacje działają od wielu lat, a większość szczegółów wydatków jest jasno określona w ich wytycznych. Gdzie jest zadatek, zapytaj swojego przełożonego, a oni powinni być w stanie poinformować cię dokładnie, co będzie i nie będzie mogło przekazać twojego raportu dotyczącego wydatków.