Rosja uchodzi za jedno z największych mocarstw świata, które oprócz niezwykłej kultury posiada bogatą historię, zachowaną za sprawą różnorodnych zabytków. Z tego też względu wielu Polaków decyduje się na podróż nawet nie tyle do samej Moskwy, co do Petersburga – dawnej stolicy państwa, która na przestrzeni wieków pojawiała się bardzo często w polskiej literaturze i sztuce. Co do wielkości to należy ono do jednych z największych miast w Rosji, z dorobkiem kultury, który wielu turystów pragnie zobaczyć na własne oczy. Z tej racji pojawiło się mnóstwo ofert, w których wycieczka do Petersburga stała się możliwa i to bez potrzeby posiadania wizy. Co więc należy zrobić?

Kroki, jakie należy podjąć, aby bez wizy przebywać w Petersburgu

Od przynajmniej kilku lat, turyści mają możliwość łatwiejszego dostania się do Petersburga – bez większych formalności i oczywiście bez konieczności posiadania wizy. W tej kwestii należy spełnić wymóg, którym jest konieczność skorzystania z usług St. Peter Lines, a dokładnie odbyć rejs do Petersburga i wykupić specjalnej wycieczkę objazdową wokół miasta. Na ogół jest to traktowane jako zwykła formalność, którą dokonuje się w postaci wpłaty 25 euro za osobę, w trakcie rejestracji na promy. To wystarczy, aby móc swobodnie wychodzić do miasta, w dowolnym momencie.

Należy też zapamiętać, że oferta podróży promem St. Peter Lines skierowana jest zarówno do turystów indywidualnych, jak i zbiorowych wycieczek. W kwestii gwarancji właściwego przebiegu lepiej jest podjąć się formy wyjazdu organizowanej przez biuro turystyczne. Podróżując razem z pilotem wycieczki, będziesz mieć pewność że zostaniesz bezpiecznie poprowadzony przez zaufanych ludzi do celu. Korzystając ze specjalistycznego biura turystycznego, takiego jak Bezkresy uzyskasz nie tylko pakiet różnorodnych udogodnień, ale też będziesz mógł polegać na pomocy ze strony pilota wycieczki.

Rejs do Peterburga – podróż pełna wrażeń

Wycieczka Petersburg organizowana przez biuro podróży Bezkresy, na samym początku z pewnością się będzie koncentrowała na tym, aby dostać się do Tallina, skąd można wsiąść na prom prowadzący do Petersburga. Podróż rozpoczynająca się z samej Warszawy może nawet obejmować blisko 700 km, na przestrzeni których przejedzie się przez takie miasta jak Kowno czy Ryga.

Po upływie dnia będzie można w końcu zakosztować morskiej bryzy na promie. Rejs do Peterburga obejmuje także przyjazd do Helsinek, stolicy Finlandii, skąd  wyruszy się promem „Princessa Anastasia”, obfitującym w liczne atrakcje jak basen czy spa.

Niezapomniana wycieczka. Petersburg i jego tajemnice

Kiedy w końcu turyści dotrą do Petersburga, mają całe 3 dni, aby je zwiedzić. W tym celu warto wyróżnić najciekawsze atrakcje, jakie koniecznie w tym czasie trzeba zobaczyć.

Jednym z najciekawszych miejsc w pobliżu samego miasta to Carskie Sioło – zespół pałacowo-parkowy, znajdujący się 25 km od Petersburga. Kompleks jest niezwykle okazały i prezentuje się z rozmachem, czyli cały czas bardzo dobrze jak na architekturę z XVIII w. Carskie Sioło pełniło rezydencje ówczesnych carów.  Założony przez Katarzynę I na terenach bagiennych otrzymanych od męża cara Piotra I. Na terenie pałacowo-parkowym będzie można zwiedzić pałac Katarzyny Wielkiej, ze słynną Bursztynową Komnatą na czele oraz przejść się po carskim ogrodzie.

Wycieczka do Petersburga nie mogłaby nie uwzględnić przejazdu do Peterhofu, a więc letniej rezydencji, w której przebywał sam car Piotr I. Miejsce to zachwyca piękną architekturą, którą odrestaurowano i odbudowano po wydarzeniach z II wojny światowej. W nim warto zwiedzić nie tylko wnętrza pałacowe, ale także Park Dolny, w którym zgromadzone są przepiękne kaskady, fontanny oraz majestatyczne ogrody.

Przebywając w Petersburgu, koniecznie trzeba zwiedzić Pałac Zimowy Piotra I w którym znajduje się jedno z największych muzeów na świecie, czyli Ermitaż. Zamysł przemiany pałacu w galerię sztuki wyszedł od samej Katarzyny II, dzięki czemu do dziś kompleks pałacowy to niezwykłe miejsce, w którym podziwia się dzieła sztuki znamienitych artystów. W Ermitażu znajdą się największe kolekcje prywatne m.in. hrabiego Aleksandra Strogonowa, księcia Grigorija Potiomkina czy braci Morozowów.