Współcześni turyści planując wczasy nad morzem poza urokliwym miejscem blisko plaży oczekują od ośrodka wypoczynkowego szeregu atrakcji. Dzisiejsze hotele w swojej ofercie mają wiele elementów, których nie powstydziłyby się centra rozrywki lub salony SPA. Dlatego też w niniejszym artykule przyjrzymy się temu co może zaoferować nadmorski ośrodek wypoczynkowy odpowiadając na potrzeby klientów.

Lokalizacja – czym bliżej plaży tym lepiej

Niewątpliwie bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na sukces ośrodka wypoczynkowego jest lokalizacja. Czym bliżej morza tym lepiej. Niektórzy turyści cenią sobie bliskość miasteczka inni wolą być ulokowani kilka kilometrów od centrum. O ile w tej kwestii zdania bywają podzielone o tyle bliskość do plaży jest elementem co do którego wszyscy turyści raczej pozostają zgodni.

 Standard obiektu

Standard obiektu powinien być odzwierciedlony w cenie noclegu. Jeśli oferowane są noclegi w kempingu i cena za noc nie przekracza kilkudziesięciu złotych to raczej można to uznać za akceptowalny stan rzeczy. Natomiast hotele i pensjonaty, w szczególności te legitymujące się określoną liczbą gwiazdek muszą zachować pewne jasno określone standardy.

O jakie elementy powinien zadbać współczesny hotel? Standaryzacja hoteli za pomocą gwiazdek wyróżnia między innymi następujące podstawowe elementy: akceptacja kart płatniczych. Zimna i ciepła woda, telefon dostępny dla gości, dostęp do Internetu w pokojach, miejsce postojowe oraz klimatyzacja i ogrzewanie. W hotelach 4 i 5 gwiazdkowych należy także zadbać o sprzedaż lub udostępnienie pracy codziennej oraz możliwość dostarczenia kwiatów.

Co ciekawe ilość gwiazdek bardzo jasno definiuje minimalną powierzchnię pokoju 2 osobowego. W przypadku hoteli 5 gwiazdkowych jest to 14 m2, natomiast w przypadku jednej gwiazdki wystarczy 8 m2.

Jasno określony jest również standard wyposażenia w pokoju. Na standard ten składają się następujące elementy: telewizor, radio, hotelowe materiały piśmiennicze, zestaw do czyszczenia odzieży, minibar lub lodówka, sejf, woda butelkowana, waga, suszarka do włosów, ręcznik oraz regularna zmiana pościeli.

Udogodnienia

Przykładowe udogodnienia to basen, restaruacja, plac zabaw dla dzieci, wewnętrzna sala zabaw dla dzieci, siłownia centrum SPA oraz centrum rehabilitacyjne (jeśli są oferowane tak zwane turnusy rehabilitacyjne nad morzem).

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.