Konkursy internetowe są niezłym sposobem na rozrywkę. Wypełniając zadanie konkursowe dostarczymy sobie trochę zabawy, jednocześnie dajemy sobie szanse na wygranie atrakcyjnych nagród. Mimo, że dla wielu z nas wzięcie udziału w konkursie wydaje się bardzo atrakcyjne to jednak niezbyt często bierzemy w nich udział. Przyczyna jest bardzo prosta – po prostu najczęściej nie mamy informacji o aktualnych konkursach. Jak znaleźć konkursy internetowe? Czym się kierować wybierając konkurs internetowy dla siebie?

Jak znaleźć konkursy internetowe?

Samodzielne znalezienie konkursów jest dosyć trudne. Albo nawet bardzo trudne. Przecież nikt z nas nie jest w stanie codziennie przeszukiwać Internetu, poszukując nowych akcji konkursowych. Na szczęście sprawa ta została maksymalnie uproszczona dzięki serwisom internetowym, które służą wymianie informacji o konkursach. Przykładem takiego portalu jest e-Konkursy.info. Za pośrednictwem tej strony użytkownicy mogą informować siebie nawzajem o znalezionych akcjach konkursowych. W efekcie wystarczy wejść na jeden serwis by mieć informacje o przeróżnych konkursach. Co ciekawe wszystkie konkursy są tam posortowane według różnorodnych kategorii. Znajdziemy tam między innymi: konkursy fotograficzne, lokalne, SMSowe, blogowe, plastyczne, na Facebooku,

Czym się kierować wybierając konkurs?

To jaki konkurs wybierzesz zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji. Na pewno warto wybierać takie konkursy, w których udział dostarczy Ci trochę rozrywki. Na przykład, jeśli lubisz fotografię postaw na konkursy fotograficzne. Jeśli natomiast masz głowę pełną kreatywnych pomysłów to wymyślenie nowego hasła reklamowego będzie dla Ciebie bułką z masłem. Raczej nie warto brać udziału w konkursach, w których wysiłek jest nie adekwatny do możliwych nagród.

Ponadto, warto pamiętać o podstawach: konkurs powinien mieć przejrzysty regulamin i jasno określone zasady kto i za co otrzymuje nagrody. Raczej nie warto brać udziału w konkurach wątpliwej jakości.