Planowanie wakacji sprawia, że niektórzy ludzie stresują się już na samą myśl o czekających ich przygotowaniach. I nic w tym dziwnego, gdyż przygotowanie do podróży może być często trudne i mylące. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach Internet stał się bardzo wygodnym narzędziem, gdzie znajdziemy porady na każdy temat. Dlaczego więc nie skorzystać z porad dotyczących podróżowania, aby nasze przygotowania były szybsze, przyjemniejsze i mniej stresujące? Oto zestaw kilku sprawdzonych porad, które powinieneś poznać przed podróżą.

Podróżowanie, a pieniądze.

Podróżowanie wiąże się z poznawaniem nowych kultur, zwyczajów, a także i nowej waluty. Dobrym pomysłem będzie zabranie gotówki oraz kart płatniczych. Pamiętaj, że nie wszędzie będą dostępne bankomaty, a nie chcesz zostać na pustkowiu z nic nie wartą plastikową kartą. Jeżeli jedziesz w jakiś egzotyczny kraj, to nie musisz się martwić wymianą waluty już w Polsce. Zazwyczaj mniej popularne waluty będą ciężko dostępne, a ich kurs będzie niezbyt atrakcyjny. Pamiętaj, że wymiana waluty to świetny interes, a więc z pewnością nie zabraknie kantorów w twoim miejscu docelowym. Po prostu zabierz ze sobą uniwersalną walutę np. dolary albo euro, a po przylocie bez problemu wymienisz je na lokalne pieniądze.

Podróżowanie, a bezpieczeństwo.

Podróżowanie jest wspaniałym przeżyciem i niezapomnianą przygodą. Ludzie na całym świecie są na ogół mili i uprzejmi, jednak nie możesz zapominać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie chodzi tu, abyś chodził uzbrojony po zęby, ale też nie możesz wyglądać jak typowa ofiara. To podróżnicze bhp powinno się objawiać na wielu frontach. Zacznijmy od rezerwacji hoteli. Przed dokonaniem rezerwacji w dowolnym hotelu koniecznie przejrzyj jego opinie oraz zdjęcia prawdziwych klientów. Korzystaj z witryn internetowych, które umożliwiają użytkownikom przeglądanie miejsc docelowych. Jeśli znasz kogoś, kto już tam był zapytaj go o opinię. Takie drobiazgi pozwolą zmniejszyć ryzyko, że hotel okaże się kompletnym niewypałem.

Bezpieczeństwo w zwiedzaniu miasta to również bardzo ważny aspekt podróżowania. Pamiętaj, że gdy ty jesteś na wakacjach, to wszelkiej maści złodzieje i oszuści sią właśnie w pracy… Nigdy nie noś ze sobą całej gotówki oraz wszystkich dokumentów, czy też kart płatniczych. To czego akurat nie będziesz potrzebował lepiej zostawić w hotelowym sejfie. Dobrym pomysłem jest również podzielenie posiadanej gotówki na kilka części i trzymanie ich w osobnych kieszeniach.

Blogi podróżnicze świetnym źródłem informacji!

Tak jak korzystałeś z opinii znalezionych w Internecie na temat hoteli, tak też wykorzystaj blogi podróżnicze! To właśnie tam znajdziesz bardzo dużo cennych informacji na temat podróżowania oraz zwiedzania. A co najważniejsze, są one szczere i prawdziwe, bo pisane przez normalnych turystów, takich jak ty. Każdy blog o podróżach to na prawdę wspaniałe źródło informacji. Sam często przeglądam takie blogi, gdy przygotowuję się do kolejnej podróży lub też szukam sprawdzonych informacji. Jednym z takich blogów podróżniczych, które z czystym sumieniem mogę polecić to blog podróżniczy 4kilo.pl. To właśnie tam ostatnio pojawił się bardzo fajny wpis na temat blogów podróżniczych. Znajdziecie tam dużo informacji o podróżach, szczególnie po Tajlandii oraz innych krajach Azji.

Podróże samolotem.

Jeśli planujesz wybrać się w odległe miejsce to z pewnością będziesz podróżować samolotem. Do takiej podróży również powinieneś się odpowiednio przygotować. Pamiętaj, że na długich trasach czeka cię wiele godzin w pozycji siedzącej. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej i wygodnej odzieży. Zabierz ze sobą małą poduszkę i koc, ułatwi to odpoczynek i zapewni wygodne warunki. Pamiętaj też, że w samolocie pracuje klimatyzacja i po kilku godzinach może ci być po prostu zimno. Zabierz więc lekką bluzę, która rozwiążę ten problem. Staraj się unikać picia alkoholu przed podróżą, ale również w jej trakcie.

Największym problemem w dalekich podróżach jest różnica czasu, która może sięgać nawet kilkunastu godzin w stosunku do czasu polskiego. Różnica ta może spowodować, że będziesz miał problemu z przystosowaniem się i z poprawnym snem. Nie chcesz przecież tracić czasu na odsypianie podróży, kiedy całe wakacje trwają tylko kilkanaście dni! Staraj się przezwyciężyć senność i położyć się spać zgodnie z czasem obowiązującym w nowym miejscu. To pomoże przestawić organizm na nowe warunki.

Podróżowanie jest fajne!

Podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc jest niesamowicie przyjemne oraz satysfakcjonujące. Nie przejmuj się za bardzo dopinaniem wszystkiego na ostatni guzik, bo i tak wyjdzie jak wyjdzie 🙂 Po prostu baw się swoimi wakacjami i czasem spędzonym bez pracy. Powyższe porady podróżnicze mogą ci pomóc w usystematyzowaniu przygotowań do następnej podróży, czy to dalekiej, czy też bliskiej. Część zdjęć w tym artykule umieszczono dzięki uprzejmości bloga o podróżach – Cztery Kilo Obywatela Mniej, który to polecam odwiedzać i czytać!