Każdemu z nas co najmniej kilka razy w życiu przytrafia się okazja, która wymaga zorganizowania większego przyjęcia. Mogą to być takie uroczystości jak rocznica ślubu, komunia, chrzciny lub jakakolwiek inna okazja, która wymaga świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. W takim wypadku należy wybrać lokal odpowiadający organizowanemu przyjęciu. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie. Od czego zacząć? Jak dobrać odpowiedni lokal? Zapraszamy do lektury.

Wielkość lokalu powinna odpowiadać ilości zaproszonych gości

Po pierwsze należy sporządzić listę gości. To właśnie od ilości zaproszonych gości w dużej mierze zależy wybór sali. Zupełnie inny lokal będzie potrzebny na kameralne przyjęcie (np. 20 osobowe), natomiast zupełnie inny gdy zaprosimy około 100 osób.

Dobór lokalu do charakteru przyjęcia

Kolejnym krokiem jest ustalenie charakteru przyjęcia. Czy planujesz popołudniową kawę czy może całonocną imprezę taneczną? Preferujesz drobne zakąski podawane na przemian z drinkami czy może suto zastawiony stół? Odpowiedzenie sobie na tych parę prostych pytań jest podstawą do szukania odpowiedniego lokalu.

Przetestowanie restauracji –  sam sprawdź menu oraz wystrój!

Przed wyborem lokalu warto go odwiedzić osobiście. Porozmawiać z właścicielem, zamówić kilka dań, ocenić własnym okiem wystrój. Szukanie restauracji na podstawie stron internetowych często może powodować rozczarowania dlatego zdecydowanie polecamy przetestowanie lokalu poprzez wizytę osobistą.

Sposób udostępnienia lokalu

Warto zorientować się czy impreza w danym lokalu będzie miała charakter zamknięty. Niektóre restauracje nie udostępniają takiej możliwości co znacznie wpływa na atmosferę. Jeśli planujesz skromne małe spotkanie z pewnością nie będzie to stanowiło problemu. Jeśli jednak mówimy o większej uroczystości z pewnością mile widziane jest udostępnienie sali na wyłączność.

Zaplanuj swój budżet

Na koniec rozważań oczywiście trzeba wziąć pod uwagę możliwości finansowe. Dobierając lokal musimy znaleźć kompromis pomiędzy budżetem a jakością ofertowanych usług. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne, gdyż wiele lokali oferuje organizację przyjęć na naprawdę dobrym poziomie w stosownych cenach.

Więcej na temat organizowania przyjęć okolicznościowych na: http://www.szkutnia.waw.pl/pl/przyjecia_okolicznosciowe/