Jak oszczędzać pieniądze na wycieczkach zagranicznych?

Wybieracie się w tym roku na wycieczkę zagraniczną? W takim razie bardzo dobrze składa się, że trafiliście na nasz dzisiejszy artykuł – znajdziecie w nim kilka sposobów, aby cieszyć się urlopem w 100% i jednocześnie nie wydać wszystkich swoich zaoszczędzonych pieniędzy.

Jak taniej podróżować?

Na koszty związane z wycieczkami zagranicznymi składa się kilka aspektów. Na pewno dużo generuje już sama podróż. Zamierzacie wybrać się dostępnymi środkami komunikacyjnymi? W takim razie bilety lotnicze, kolejowe, autobusowe itp. powinny być zarezerwowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu możecie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent! To jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest dokładne zaplanowanie całych wakacji pod tym kątem. Wszystko dlatego, że będziecie mogli między innymi posprawdzać, w jaki sposób najtaniej dotrzeć do konkretnego zakątka świata (czy autobusem czy na przykład samolotem itp.).

Wybieracie się w podróż własnym samochodem? Tutaj także ważne jest odpowiednie planowanie, które pozwoli Wam zaoszczędzić dużo pieniędzy. Wszystko dlatego, że na przykład ceny paliw w różnych państwach mają rozmaite ceny – jeśli odpowiednio wcześnie przygotujecie się do wyjazdu, to będziecie wiedzieć, na jakich stacjach najlepiej zatankować do pełna, a które omijać szerokim łukiem.

Jak oszczędzić na noclegu?

Trzeba zaznaczyć, że dużo pieniędzy wydaje się także na noclegi. Jak oszczędzić na tym aspekcie? Ciekawostką jest fakt, że nierzadko w przypadku hoteli rezerwacje na ostatnie chwile są… bardziej opłacalne. Warto zaznaczyć, że nie trzeba zawsze decydować się na hotele z 5 gwiazdkami, aby mieć zapewnioną odpowiednią jakość wypoczynku. Trzeba bowiem podkreślić, że hotele o teoretycznie mniejszym standardzie (czy na przykład pensjonaty itp.) także gwarantują profesjonalną obsługę, a w Waszych portfelach zostanie więcej pieniędzy. Warto zatem poświęcić chwilę czasu, aby dokładnie sprawdzić ofertę w konkretnym państwie. Dzięki temu można bowiem zaoszczędzić sporo gotówki. Ciekawą alternatywą jest także spędzanie wakacji „pod namiotem”. Koszty nieporównywalnie mniejsze, a przy okazji można przeżyć niezapomniana przygodę.

Jak zredukować koszty wyżywienia?

Statystyki pokazują, że dużo ludzi wydaje sporo pieniędzy w trakcie chodzenie po mieście (na przykład oglądający zabytki itp.). Co zrobić, aby zmniejszyć koszty? Trzeba zaznaczyć, że najdrożej jest oczywiście w centrach miast. Jeśli zatem możecie, to wybierajcie restauracje, kawiarnie itd. położone poza „sercem” konkretnej miejscowości. Istotne jest też to, aby nie rezygnować ze śniadania (i generalnie wszystkich posiłków), które macie już opłacone w Waszych hotelach itp. Dzięki temu głód dopadnie Was później, a Wy nie będziecie niepotrzebnie wydawać pieniędzy na prowiant „na mieście”.