Santa Fe to największy SUV znajdujący się w ofercie koreańskiego producenta Hyundai. Pierwsza generacja tego modelu pojawiła się na rynku w 2000 roku i od razu zdobyła bardzo dużą popularność. Obecnie w sprzedaży znajduje się czwarta generacja samochodów. Zadebiutowała ona na rynku w 2018 roku. Od tego czasu Santa Fe to jeden z ulubionych samochodów rodzinnych. Uważany jest on za auto bezpieczne, solidne, wytrzymałe i sprawdzające się w każdych warunkach. Jakie jeszcze są zalety Hyundaia Santa Fe?

Przestrzeń i komfort dla każdego

Santa Fe to auto o sporych gabarytach. Zapewnia komfort podróżowania zarówno na przednim, jak i na tylnym siedzeniu. Przestronny samochód gwarantuje wystarczającą ilość miejsca na nogi. Tej nie brakuje ani w pierwszym, ani w drugim rzędzie. Komfort jazdy gwarantują również ergonomiczne siedzenia. Można je swobodnie przesuwać i składać w drugim rzędzie. Pozwala to dostosować wnętrze pojazdu do liczby pasażerów.

W Santa Fe znajdzie się również miejsce na bagaże. Samochód dysponuje bagażnikiem o pojemności 1470 l – przy złożeniu tylnych siedzeń. Co więcej, w pojeździe znajduje się mnóstwo skrytek i schowków, które pozwalają na przewiezienie znacznych ilości rzeczy. Wygodę ich przewozu zapewnia elektrycznie sterowana klapa tylna bagażnika, która otwiera się automatycznie, kiedy się wykryje bliskość inteligentnego kluczyka.

Moc i wydajność

W Hyundai Santa Fe zastosowana została nowa gama silników. Charakteryzują się one niższą emisją CO2 i nowymi hybrydowymi układami napędowymi typu plug-in. Technologie te sprawiają, że Santa Fe jest pierwszym Hyundaiem w Europie z hybrydowym układem napędowym. W aucie zastosowana jest również nowa 8-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna 8 DCT. To ona jest odpowiedzialna za płynną zmianę przełożeń skrzyni biegów i jej podwyższoną wydajność.

Silnik Santa Fe to ten o mocy 230 KM przy napędzie hybrydowym. Ta moc, a także napęd 3W oraz selektor trybu terenowego sprawia, że samochód poradzi sobie w każdych warunkach. Niestraszny mu śnieg, piach czy oblodzona nawierzchnia. Tryb jazdy dostosować będzie można do warunków na jezdni, a także potrzeb. Do wyboru jest tryb sport oraz eco. Korzystając z tego pierwszego, można uzyskać najlepsze osiągi, ten drugi nakierowany jest na maksymalną oszczędność paliwa przy możliwie najlepszym przyspieszeniu. Zrównoważoną jazdę Santa Fe zapewni natomiast tryb comfort.

Zyskaj bezpieczeństwo dzięki asystentom jazdy

Na wygodę, komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy wpływają asystencii jazdy, w które wyposażony jest Santa Fe. Ten model jest pierwszym, który posada Asystenta jazdy autostrady, w skrócie GDA. Tej funkcji towarzyszą asystencii podążania na pasie ruchu i inteligentnego tempomatu. Oprócz tej innowacyjnej technologii w Santa Fe działa asystent automatycznego parkowania (RSPA), który pomaga zaparkować tyłem w wyznaczonym miejscu i to za pomocą jednego przycisku. Ten model samochodu wbudowany ma również PCA-R, czyli asystenta unikania kolizji przy parkowaniu tyłem, asystenta unikania zderzenia z pojazdem w martwym polu, asystenta ostrzegania o ruchu poprzecznym, asystenta monitorowania martwego pola. Wszystkie te systemy mają chronić kierowcę i jego pasażerów. Nad ich bezpieczeństwem czuwa też sześć poduszek powietrznych.

Nowoczesne technologie 

Warto też wspomnieć, że Hyundai Santa Fe zapewni komfort i przyjemność podróży nawet na najdłuższych trasach. Zaawansowany system multimedialny i audio maki KRELL pozwoli na delektowanie się muzyką, słuchanie audiobooków czy podcastów. Nad płynnością i harmonią dźwięków czuwać będzie aż 10 głośników oraz 12-kanałowy wzmacniacz łącznej mocy wyjściowej 589 watów. Dużym plusem tego modelu jest również szereg technologii bezprzewodowych. Dzięki nim można bezprzewodowo ładować smartfona czy tableta i korzystać z funkcji smartfona na dużym 8-calowym ekranie dotykowym bez użycia kabla. O tym, jakie jeszcze wygody zapewnia Hyundai Santa Fe, dowiedzieć można się więcej na nawrot.hyundai.pl.