Corocznie Kraków odwiedza ponad 13 milionów osób, w tym 9 milionów turystów. Prawie 3 miliony z nich stanowią turyści zagraniczni. Nie ma się czemu dziwić, bo Kraków jest jedną z wizytówek Polski i może poszczycić się mnóstwem zabytków. Jest również bazą wypadową do innych miejsc wartych zobaczenia, takich jak kopalnia w Wieliczce albo dawny obóz zagłady w Oświęcimiu. Poza tym, miasto przyciąga również inwestorów i często wybierane jest na miejsce spotkań biznesowych. Większość przyjezdnych planuje spędzić w mieście 3 dni lub więcej. Co miasto może im oferować?

Bogata baza noclegowa

Kraków jest dobrze przygotowany na przyjęcie dużej liczby przyjezdnych, zarówno indywidualnych jak i grup zorganizowanych. W znakomitej większości poszukują oni zakwaterowania w hotelach, hostelach i apartamentach. Najczęściej wybierane są hotele. Najlepszym miejscem na znalezienie odpowiedniego noclegu jest oczywiście internet. Warto skorzystać z dobrej bazy noclegowej.

W Krakowie znajdziemy hotele wszystkich kategorii. Najpopularniejsze są trzy i czterogwiazdkowe. Możemy wybrać nocleg ze śniadaniem lub bez. Ceny hoteli zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za noc. Zależą oczywiście od standardu i położenia. Znajdują się w starych kamienicach albo stylizowane są na historyczne. Jeżeli jednak wolimy nowocześniejszy design, z łatwością znajdziemy hotel, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Bardzo popularne są również apartamenty. Szczególnie lubią je obcokrajowcy. Dają większą swobodę, bo nie krępuje nas towarzystwo nieznajomych. Wyposażone są w kuchnie wraz z utensyliami, dzięki czemu można przygotować sobie posiłek i poczuć się jak w domu. Podobnie jak w przypadku hoteli, wystrój poszczególnych apartamentów może bardzo się różnić. Cena zależy najczęściej od długości pobytu, liczby osób i położenia obiektu.

Świetną alternatywą dla hoteli i apartamentów są hostele Kraków. Wiele z nich ma doskonałe położenie, np. w okolicach Rynku Głównego. Ceny noclegów w hostelu zazwyczaj są niższe niż w innych obiektach, dlatego hostele zazwyczaj wybierane są najczęściej przez młodsze osoby. Cieszą się także sporą popularnością  wśród turystów zagranicznych.

Gdzie zjeść w Krakowie

W Krakowie znajdziemy mnóstwo różnych lokali gastronomicznych. Wiele z nich jest bardzo klimatycznych i przyciągających turystów swym urokiem. Restauracje oferują kuchnię polską i zagraniczną. Ceny są bardzo zróżnicowane, ale większość przyjezdnych jest zdania, że nie trudno jest znaleźć miejsce, które będzie miało duszę i nie odstraszy koniecznością wydania dużych pieniędzy. Popularne są również restauracje dla grup w Krakowie, gdyż wielu z turystów przyjeżdża do miasta na zorganizowane wycieczki. Najlepsze miejsca znajdziemy w sieci.

Niezależnie od tego kiedy i na jak długo wybieramy się do Krakowa, na pewno znajdziemy tu coś dla siebie. Miasto jest przygotowane na przyjęcie turystów krajowych i zagranicznych. Warto skorzystać z możliwości, które nam oferuje. Bogata baza lokali noclegowych i gastronomicznych zadowoli każdego klienta.

Więcej na: https://spanie-w-krakowie.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.