Wiele osób przebywających w podróży służbowej lub na wczasach, przywiozło ze sobą w walizce nieproszonego gościa – pluskwy domowe. Niestety problem zapluskwienia ciągle wraca i dotyka on takich placówek jak: hotele, pensjonaty, motele, ośrodki wczasowe, schroniska. Wszędzie tam, gdzie przebywa duże skupisko ludzi, może pojawić się pluskwa, jest to pasożyt żywiący się ludzką krwią i bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest przeprowadzanie profilaktycznych zabiegów chemicznych zapobiegających pojawieniu się tych owadów. Jeżeli już się zagnieżdżą specjalistyczna firma DDD musi podjąć specjalne działania. Samodzielna walka z pluskwami nie przyniesie dobrego rezultatu.

Pluskwy domowe lubią podróżować

Niestety krew ludzka jest przysmakiem pluskiew, posiadają one odnóża i dwa haczyki, dzięki którym przyczepiają się do żywiciela. Owad nawet z dużej odległości wyczuwa obecność człowieka, który pada jego ofiarą. Z pluskwą można się również w spotkać w pociągu, samolocie czy na statku. Dlatego po każdym powrocie z podróży warto sprawdzić walizki, odzież pod kątem zagnieżdżenia się pasożytów.

Gdzie bytują pluskwy domowe w hotelach?

Każdy pracownik hotelu czy pensjonatu powinien wiedzieć jak wyglądają pluskwy, aby w przypadku ich zauważenia jak najszybciej poinformować o tym właściciela. Wykonując sprzątanie, pracownicy powinni zaglądać w miejsca, w których pluskwy lubią się zagnieżdżać, szybka reakcja to mniejsza uciążliwość odpluskwiania. Gdzie należy szukać pluskiew? Wszelkie szczeliny w okolicy materacy, kanap, sof, foteli tapicerowanych, a także paneli, boazerii, listew przypodłogowych. Trzeba ich szukać także w dziurach w ścianach, szafkach, lampkach, obrazach.

Są to potencjalne miejsca bytowania pluskiew. Należy dokładnie obejrzeć pościel, szwy w materacach, całą skrzynię a nawet stelaż.

Jakie ślady powinny zaniepokoić?

Pluskwy żywe lub martwe, owady, które wypiły dużo krwi posiadają wrzecionowaty i ciemniejszy odwłok, mogą osiągać rozmiar nawet do 8 mm. Pluskwy wydają charakterystyczny i nieprzyjemny zapach przypominający gnijące maliny, żadne pachnidła nie usną na długo tego aromatu.

Hotele dbające o reputację i zadowolenie gości, zatrudniają profesjonalne firmy, które wykonują okresowe zabiegi dezynsekcji wykorzystując metodę zamgławiania ULV. Polega ona na wytwarzaniu zimnej mgły przez specjalne urządzenie, trucizna unosząca się w powietrzu niszczy pluskwy, wirusy, grzyby, bakterie. Jeżeli pluskwy już zamieszkały w hotelu ta metoda pozwoli je usunąć, ponieważ specjaliści wykorzystują dwu lub trójfazową metodę to znaczy 2-3 krotne wykonane procedury w określonych odstępach czasowych z użyciem różnych środków trujących.

Więcej informacji na temat zwalczania pluskiew domowych na stronie: https://prusator.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.