Ceny paliw rosną! Doprowadziło to do wyższych kosztów podróży. Jeśli podróżujesz samochodem, masz kontrolę nad kosztami.

Oto kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na gazie:

* Przejdź na syntetyczny olej silnikowy. Zmniejsza tarcie silnika i może sprawić, że Twój samochód będzie trochę mniej wygłodniały na stacji benzynowej. (Dostępne są marki, które zwiększają zużycie paliwa o 5% -20%).

* Używaj zalecanego gatunku oleju. Dane producenta są oparte na tym, co jest najlepsze dla danego pojazdu.

* Kupuj paliwo o zalecanej liczbie oktanowej. Premium może być szkodliwy dla wielu silników.

* Wypełniaj podczas najcieplejszych porach dnia. Dostajesz więcej gazu w każdym litrze, ponieważ płyny rozszerzają się w upale. Pompy mierzą litry, a nie wagę.

* Upewnij się, że nasadka gazu jest szczelna po napełnieniu. Gaz łatwo paruje – możesz stracić znaczną ilość przez niewłaściwie osadzoną czapkę.

* Sprawdź opony przed wakacjami i nadmuchaj je zgodnie z zaleceniami producenta. Niedopompowane opony powodują opór i zwiększają zużycie gazu. Zawsze noś manometr w schowku na rękawiczki.

* Nigdy nie jedź na łysych oponach! Poza tym, że są niebezpieczne, zwiększają również zużycie paliwa.

* Nie pozostawiaj silnika na biegu jałowym przez dłuższy czas. Obejmuje to wstępne ocieplenie – jedna minuta to wszystko, czego potrzebujesz. Zacznij powoli, a następnie skorzystaj z normalnej prędkości po kilku minutach.

* Nie należy ciągle uruchamiać i zatrzymywać silnika. Każdy start spala mniej więcej taką samą ilość gazu, co jedna minuta bezczynności.

* Zwiększ prędkość na autostradach – przyspieszenie pochłania gaz. Aktywuj swój tempomat, gdy tylko jest to możliwe, a gdy cruise nie jest włączony, pamiętaj o sztuczce „jajko”: jeźdź tak, jakbyś miał surowe jaja między deskami podłogowymi i pedałem gazu.

* Światła stop w miastach są zwykle ustawione tak, aby synchronizować się z zaksięgowanym ograniczeniem prędkości. Prowadź ograniczenie prędkości i częściej uderzysz w długą serię zielonych świateł. Zatrzymanie na czerwonym świetle zwiększa czas przestoju i zużycie gazu.

* Prowadź w sposób, który wymaga minimalnego użycia hamulców.

* Nie pakuj więcej, niż potrzebujesz. Im więcej ciężaru nosisz, tym więcej gazu zużywasz.

* Zmniejsz opór powietrza. Samochód oblepiony błotem, śniegiem lub lodem spowoduje opór i spalenie większej ilości gazu niż elegancki, czysty pojazd.

* Nie używaj klimatyzatora, jeśli nie jest to konieczne. Klimatyzatory samochodowe zwiększają zużycie paliwa.

* Popraw swój pojazd, upewniając się, że przechodzi on na regularne przeglądy i konserwację. Niewielkie poprawki mogą oznaczać dramatyczne oszczędności paliwa. Poproś konserwatorów, aby dodawali czyszczenie wtryskiwacza paliwa za każdym razem, gdy zmieni się olej.

* Niektóre społeczności mają strony internetowe, które publikują ceny paliw na lokalnych stacjach benzynowych. Wykonaj swoje badania przed wyjazdem, aby dowiedzieć się, gdzie znajdują się najtańsze stacje. Używaj zdrowego rozsądku: jazda zbyt daleko na Twojej drodze pochłonie więcej paliwa, niż oszczędzasz.

* Jeśli jesteś posiadaczem gazu, spróbuj handlu z krewnym lub sąsiadem na mniejszy pojazd podczas wakacji. (Upewnij się, że polisy ubezpieczeniowe w obu pojazdach są na początku.)

* Użyj swoich stóp! Gdy dotrzesz do miejsca docelowego, chodź, kiedy to możliwe. Zwiedzanie to sposób na poznanie okolicy.

Zaoszczędź pieniądze, oszczędzaj środowisko – i masz więcej gotówki na wakacje!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.